Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Pompa ciepła – Kielce

Pompy ciepła pozwalają na ogrzanie domów oraz budynków firmowych w znacznie tańszy sposób niż tradycyjne źródła ciepła. Do tego mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne, co jest szczególnie istotne dla osób ceniących sobie ekologię. Dowiedz się, jak działają pompy ciepła w Kielcach oraz dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Pompa ciepła – na czym polega jej działanie?

Wiele osób zastanawia się, na jakiej zasadzie działa pompa ciepła. Otóż jest to urządzenie, które może pobierać ciepło zarówno z gruntu, powietrza, jak i wody. Dzięki różnicy temperatur możliwy jest transport energii cieplnej, która następnie może być wykorzystana do ogrzana domu oraz wody. To naturalny sposób na pozyskiwanie ciepła w domu. Do tego nie jest konieczne wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na skład opału, a samo utrzymanie komfortu termicznego w budynku nie wymaga pracy. To czysty i ekologiczny sposób na to, aby ogrzać dom. Dlatego coraz więcej mieszkańców Kielc decyduje się na zakup i montaż pompy ciepła od Eko Energia Polska.

Czy pompa ciepła się opłaca?

Oprócz aspektów ekologicznych istotne są także finanse. Dlatego wiele osób obecnie zastanawia się, czy pompa ciepła nadal się opłaca. Warto wiedzieć, że w tej chwili ceny rynkowe za węgiel czy gaz ulegają znacznym podwyżkom. Do tego opał nie zawsze jest łatwo dostępny. W przypadku pompy ciepła nie ma problemu z zakupem opału, gdyż energia cieplna jest pobierana z naturalnych źródeł. 

Choć koszt inwestycji w takie rozwiązanie może się wydawać wysoki, to warto spojrzeć na tę kwestię długofalowo. Przede wszystkim korzystając z odnawialnych źródeł energii, klient ma prawo zastosować ulgę termoizolacyjną przy rozliczeniu PIT. Pozwala ona na odliczenie 53.000 zł od uzyskanego dochodu. Co więcej, istnieje także program rządowy Moje Ciepło, a w ramach niego beneficjent uzyska nawet do 21.000 zł wsparcia. Wysokość dotacji jest uzależniona od rodzaju zastosowanej pompy ciepła oraz faktu posiadania karty dużej rodziny. Nabór wniosków trwa od 29.04.2022 do 31.12.2026 r. 

Montaż pompy ciepła pozwala na znaczące obniżenie rachunków za ogrzanie budynku. Osoby, które chcą zmaksymalizować korzyści, mogą zdecydować się na instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu działanie pompy ciepła będzie jeszcze bardziej opłacalne.

Jakie są zalety zastosowania pompy ciepła?

Wybór takiego sposobu ogrzania domu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bezpieczny, gdyż nie ma ryzyka pożaru. Osoby, które zdecydowały się na montaż pompy ciepła, chwalą ją także za niski koszt ogrzania domu, bezobsługowe działanie oraz długą żywotność.