Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Pompa ciepła – Katowice

Planujesz termomodernizację istniejącego budynku lub zastanawiasz się, jakie źródło ciepła wybrać do nowego domu? Coraz więcej osób w takiej sytuacji decyduje się na pompę ciepła. To rozwiązanie pozwala na ekologiczne oraz niedrogie ogrzanie wnętrza. Dowiedz się, czy warto zainwestować w pompę ciepła do domu w Katowicach.

Pompa ciepła – w jaki sposób działa?

Pompa ciepła to urządzenie napędzane energią elektryczną, które może pobierać ciepło z:

  • gruntu,
  • wody,
  • powietrza.

Wybór danego rodzaju ogrzewania w dużej mierze zależy od lokalizacji oraz rozmiaru działki, na którym stoi budynek. W tej kwestii doradzą Ci specjaliści w Eko Energia Polska. Zasada działania urządzenia nie jest skomplikowana. Ciepło jest pobierane z naturalnego źródła przez wymiennik, następnie wymuszone elektrycznie sprężanie transportuje je do wnętrza. Za pomocą pompy ciepła możliwe jest ogrzewanie tradycyjne lub te w danych płaszczyznach, np. podłodze. W ten sposób zyskasz komfort termiczny wewnątrz, a także ciepłą wodę. 

Opłacalna pompa ciepła – Katowice 

Niektórzy zastanawiają się, czy inwestycja w pompę ciepła w 2022 roku jest nadal opłacalna. Jak najbardziej, gdyż w ten sposób:

  • obniżysz rachunki za ogrzanie domu,
  • zyskasz niezależność od cen węgla czy gazu,
  • możesz odliczyć koszty inwestycji od podatku dochodowego, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej.

Do tego rządowy program Moje Ciepło oferuje również wsparcie dla osób chcących wybrać takie źródło ogrzewania. Jeśli zdecydujesz się także na instalację fotowoltaiczną i zadbasz o prawidłową termoizolację domu, koszty ogrzania budynku za pomocą pompy ciepła mogą być naprawdę niskie.

Pompa ciepła – ekologicznie, wygodnie i czysto

Niskie rachunki za ogrzewanie to nie jedyny atut wyboru takiego rozwiązania. Dzięki inwestycji w pompę ciepła możesz:

  • żyć bardziej ekologicznie

Obecnie coraz większą uwagę społeczeństwo przykłada do względów ekologicznych.  Jest to istotna kwestia także przy wyborze źródła ciepła. Osoby, które chcą zadbać o środowisko naturalne, decydują się na odnawialne źródła energii. W ten sposób ograniczysz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

  • zyskać czas

Ogrzewanie domu za pomocą węgla wymaga samodzielnej obsługi kotła. Do tego niezbędne jest wyodrębnienie pomieszczenia na opał, który należy do brudzących. Pompa ciepła jest bezobsługowa, czysta  i wygodna. 

Wybór takiego źródła ogrzewania domu lub budynku firmy jest świetnym rozwiązaniem dla każdego. Odpowiednio dobrana pompa ciepła ma niskie koszty eksploatacji, a przy tym wysoką wydajność grzewczą.