Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Pompa ciepła – Kraków

W obecnych czasach kwestia wyboru źródła ciepła oraz zapewnienia komfortu termicznego wywołuje wiele emocji. Sytuacja geopolityczna wywarła wpływ na dostępność oraz ceny węgla czy gazu. Do tego dochodzi również aspekt ekologiczny. Z tych powodów coraz więcej osób szuka bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, które zapewnia stały komfort termiczny. Dowiedz się, jakie są zalety zainwestowania w pompę ciepła do swojego domu w Krakowie.

Pompa ciepła – ekologiczne źródło ciepła 

Zastosowanie pompy ciepła pozwala na pobieranie energii cieplnej z powietrza, wody lub gruntu. Proces ten polega transportowaniu ciepła z obszaru o niższej temperaturze do wnętrza budynku. Podczas tego obiegu napędzana energią elektryczną pompa ciepła spręża powietrze, a następnie skrapla, pobierając z niego energię cieplną. Warto jednak wiedzieć, że podczas tego procesu nie następuje spalania, zatem nie ma produktów ubocznych negatywnie wpływających na środowisko naturalne, tak jak się to dzieje przy ogrzewaniu na węgiel czy gaz. To korzystanie z odnawialnego źródła energii przyjaznemu ziemi. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób ceniących sobie ekologię. W ten sposób nie powstaje smog, który np. w Krakowie jest nadal dużym problemem. 

Pompa ciepła – opłacalne źródło ciepła w Krakowie

Kolejny aspekt, który jest niezwykle istotny przy wyborze źródła ogrzewania domu, to opłacalność. Część osób obawia się kosztów inwestycji, które należy ponieść przy zakupie i montażu pompy ciepła. Warto jednak wiedzieć, że choć cena za kocioł węglowy jest pozornie niższa, to ciągle należy uzupełniać opał do niego. Koszt zakupu węgla w ciągu ostatnich lat znacznie się podwyższył, a do tego jego dostępność również bywa różna – zwłaszcza w 2022 roku. W przypadku pompy ciepła ogrzewanie odbywa się za pomocą naturalnego odnawialnego źródła energii oraz zasilania elektrycznego potrzebnego do działania urządzenia.  Do tego osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą liczyć na:

  • odliczenie podatku dochodowego, czyli ulgę termomodernizacyjną,
  • dotację w ramach programu Moje Ciepło,
  • znaczną redukcję kosztów ogrzewania.

W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną możliwe jest zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego bardzo niskim kosztem. Do tego korzystając z pompy ciepła, nie musisz wyznaczać specjalnego pomieszczenia na skład opału, a samo urządzenie w dużej mierze nie wymaga obsługi. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie środowisko naturalne, czystość oraz niskie rachunki. Wysokiej jakości pompy ciepła znajdziesz w Eko Energia Polska.