Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Szkolenie: monter mikro i małej instalacji OZE – zalety

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy? Korzystnym rozwiązaniem jest udział w szkoleniu np. na montera mikro i małej instalacji OZE. Dowiedz się, jak ono wygląda w praktyce i dlaczego warto je wybrać.

Monter mikro i małej instalacji OZE – jak wygląda szkolenie?

Szkolenie prowadzone przez Eko Energia Polska trwa 40 godzin. Tylko tyle czasu i zdany egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego pozwalają na zdobycie nowego zawodu. Kurs na montera mikro i małej instalacji OZE dzieli się dwie części: teoretyczną i praktyczną, a jego program nauczania zawiera takie kwestie jak:

  • omówienie przepisów i norm dotyczących fotowoltaiki,
  • przedstawienie budowy, działania oraz doboru systemów fotowoltaicznych,
  • omówienie zasad projektowania systemów fotowoltaicznych,
  • sposoby montażu systemów fotowoltaicznych oraz ich konfiguracja,
  • konserwacja instalacji,
  • omówienie formalnych wniosków.

Dzięki tak obszernemu programowi, uczestnik szkolenia na montera mikro i małej instalacji OZE pozna wszelkie niezbędne informacje konieczne w tym zawodzie.

Jakie są zalety szkolenia na montera mikro i małej instalacji OZE?

Zastanawiasz się nad udziałem w szkoleniu, ale nie wiesz, czy jest ono korzystne? Oto kilka zalet kursu na montera mikro i małej instalacji OZE:

  • atrakcyjne perspektywy zawodowe po ukończeniu szkolenia

Instalacje OZE cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Wynika to z tego, że działają one znacznie bardziej ekologicznie, a przy tym pozwalają na oszczędniejszą eksploatację. Dlatego zdobycie uprawnień do montażu mikro i małej instalacji to atut wyróżniający Cię na rynku pracy. W ten sposób możesz zyskać nowe zatrudnienie lub otworzyć swoją własną działalność.

  • krótki czas trwania szkolenia

Tylko 40 godzin szkolenia jest potrzebne, aby zyskać nowe kompetencje. Choć nie trwa długo, to jest prowadzone przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu można łatwiej przyswoić wiedzę. 

  • dobre przygotowanie przed egzaminem UDT

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika do egzaminu UDT, dzięki któremu możliwe jest zdobycie uprawnień do montażu instalacji OZE. W ramach kursu otrzymasz także podręcznik, który pomoże w przypomnieniu sobie wiedzy zdobytej podczas szkolenia przed egzaminem.

To tylko kilka plusów wynikających z udziału w szkoleniu Eko Energia Polska — monter mikro i małej instalacji OZE. Zadbaj o zapisanie się na skuteczny kurs przed egzaminem UDT. Dzięki temu Twoje szanse na zdobycie uprawnień będą znacznie większe.