Pompy ciepła – Kielce

Pompy ciepła

Pompy ciepła są ekologicznym i bezobsługowym źródłem ciepła do ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej. Ich rosnąca popularność wynika przede wszystkim z bezkonkurencyjnej wygody, niskich kosztów eksploatacji, a także braku emisji szkodliwych substancji. Idealnie nadają się do świeżo budowanych budynków, ale i jako urozmaicenie modernizacji już istniejących instalacji centralnego ogrzewania. Co więcej, rozbudowana technologia pozwala nie tylko ogrzewać, ale i ochładzać budynki, kiedy tylko tego potrzebujemy. 

W EkoEnergii zajmujamy się inwestycjami związanymi z termomodernizacją, doborem i instalacją źródeł ciepła zarówno w budynkach jednorodzinnych, użytku publicznego jak i dużych przedsiębiorstwach. Oferujemy montaż pomp ciepła – powietrznych i gruntowych, wysokiej jakości kotłów peletowych, indukcyjnych oraz kolektorów słonecznych. 

Działanie

Jeśli zastanawiasz się jak działają pompy ciepła – śpieszymy z pomocą.

Urządzenie grzewcze pozwala na pozyskiwanie ciepła z zewnątrz – czyli z gruntu lub źródeł wodnych, a nawet powietrza. Wykorzystuje do tego zjawisko różnicy temperatur, odbywającego się poprzez procesy parowania, sprężania, skraplania i rozprężania gazu chłodniczego. Ciepło zgromadzone przez gaz chłodniczy jest transportowane do wymiennika, a następnie do instalacji w budynku, gdzie może być wykorzystywana do ogrzewania wody użytkowej lub centralnego ogrzewania. 

Firma Ekoenergia – Kielce pomoże Ci w wyborze optymalnego rozwiązania dla Twojego domu lub firmy. Nie tylko obliczymy jakie instalacje będą najbardziej efektywne, ale także pomożemy w formalnościach przy składaniu wniosku o dofinansowanie termomodernizacji. Co więcej, po zakończonej inwestycji EkoEnergia Polska w swoich usługach ma także audyt instalacji pompy ciepła, który pozwoli na sprawdzenie efektywności Twojego urządzenia.


Zalety pompy ciepła

W czasach gdy ekologia jest na pierwszym miejscu zarówno w dyrektywach unijnych, jak i codziennych wyborach przeciętnego Kowalskiego, warto rozważyć rozwiązania, które nie będą ingerować w środowisko naturalne.
Atutem pomp ciepła jest fakt, że nakład energii do wytworzenia ciepła jest wyjątkowo niski, a efektywność pracy pomp ciepła nawet pięciokrotnie wyższa niż standardowe ogrzewanie elektryczne. Jest to doskonała forma komfortu i oszczędności. Wbudowana automatyka sprawia, że temperatura jest utrzymywana na pożądanym poziomie, co daje możliwość bezobsługowej pracy. Kompaktowe rozmiary pompy ciepła pozwalają zaadaptować istniejącą kotłownię na czyste pomieszczenie bez zbędnego magazynowania opału.
Z pompami ciepła wyeliminowane zostaną zjawiska spalania paliw, co daje większe bezpieczeństwo bez ryzyka pożaru czy oparzenia. Jednocześnie są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych i delikatnych, gdyż ta forma grzewcza nie wymaga gromadzenia i pilnowania poziomu opału. Niski koszt ogrzewania może jeszcze bardziej obniżyć, dobierając odpowiednią taryfę u operatora energetycznego lub współpracując z dodatkową instalacją fotowoltaiczną (zgromadzona w okresie szczytowej produkcji energia elektryczna może być wykorzystana przez pompę ciepła w okresie mniejszego nasłonecznienia). Dzięki połączeniu pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną nie tylko zamkniemy cały obieg elektryczny i cieplny w oparciu o odnawialne źródła energii i ciepła, ale także zaoszczędzimy w perspektywie długofalowej na rachunkach za ciepłą wodę i prąd. Przy takim rozwiązaniu możliwe jest ograniczenie kosztów ogrzewania niemal do zera, pokrywając jednocześnie całkowite zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Pompy ciepła dobrze integrują się zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i tradycyjnymi grzejnikami, są ekologiczne, wydajne, a ich popularność stale rośnie. 


Niezawodne i naturalne źródło ciepła

Alternatywne i etyczne źródła energii pozwolą Ci poczuć ciepło bijące z ekologicznych i nowoczesnych form grzewczych. Stwórz z nami lepszą przyszłość i postaw na pompy ciepłe.