Serwis Farm Fotowoltaicznych – Kielce

W EkoEnergia Polska nie tylko doradzamy i montujemy instalacje fotowoltaiczne, ale także budujemy farmy fotowoltaiczne, które działają jak elektrownia z tą różnicą jednak, że jest ona słoneczna. Wśród naszych realizacji znajdują się między innymi farma w Lesicy, gdzie zamontowano 5880 sztuk paneli i 16 inwerterów oraz w Dobrowie o mocy 999.78 kWp. Wśród naszych usług znajduje się także serwis farm fotowoltaicznych. W ofercie znajduje się pełny przegląd okresowy techniczny, w skład którego wchodzi:

Przegląd instalacji AC/DC, czyli pomiar mocy, w celu sprawdzenia wydajności instalacji fotowoltaicznej, rezystancji izolacji, uziemienia, a także napięcia DC i AC. Badamy również stan kabli, gdyż ze względu na warunki atmosferyczne, wilgoć i zwierzęta mogą się na nich pojawić nie tylko pęknięcia, ale także ślady przegryzania.

Serwis Falowników mający na celu wykazanie nieprawidłowo działających lub uszkodzonych falowników. W skład takiego przeglądu wchodzi także aktualizacja oprogramowania.

Serwis paneli fotowoltaicznych mający na celu wykazać czy nie powstały żadne uszkodzenia lub zniszczenia oraz, czy panele pracują efektywnie.

Przegląd konstrukcji budowlanej, a więc serwis systemów mocowania oraz konstrukcji instalacji. Podczas przeglądu sprawdzimy, czy nigdzie nie występują ogniska korozji, odkształcenia czy luźne mocowania.

Analiza infrastruktury IT SCADA mająca na celu znalezienie jakiejkolwiek nieprawidłowości lub ewentualnych uszkodzeń w instalacjach farmy, które skutkują obniżoną produktywnością.

– Prace porządkowe na terenie farmy – elektrownie fotowoltaiczne stoją na świeżym powietrzu, a więc niezbędne są czynności mające na celu: skoszenie traw, chwastów, przycięcie krzew oraz drzew. EkoEnergia Polska oferuje również czyszczenie paneli fotowoltaicznych, odśnieżanie ich a także wytyczenie szlaków komunikacyjnych na terenie farmy.

Przy przeglądzie i serwisie farmy fotowoltaicznej w województwie świętokrzyskim warto wybrać przedsiębiorstwo z doświadczeniem, które już realizowało tak duże przedsięwzięcia. To ważne, aby poddawać farmę audytowi cyklicznie, aby zachować inwestycję w jak najlepszym stanie.