Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Dotacja na fotowoltaikę / dofinansowania woj. świętokrzyskie – Kielce

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w EkoEnergia Polska niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z największych jest oczywiście oszczędność na rachunkach za prąd. Inwestycja zwraca się już w przeciągu kilku lat, a możliwość magazynowania energii rozwiązuje problem, gdy jest trochę mniej słoneczna pogoda. Niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa energetycznego, jakie zapewnia fotowoltaika.

Inwestując w dom zwiększasz wzrost wartości nieruchomości – instalacja unowocześnia posiadłość. W końcu warto też pamiętać, że jest to ekologiczna forma pozyskiwania energii odnawialnej. Wielu z nas jednak obawia się kosztów, które wiążą się z instalacją, na szczęście są dofinansowania.

fotowoltaika kielce

Fotowoltaika – woj. świętokrzyskie – Kielce

W powiecie Świętokrzyskim istnieje szereg inicjatyw, które pomagają poradzić sobie z kosztami, jakie początkowo wiążą się z montażem paneli fotowoltaicznych. Interesującym programem pilotażowym jest „OZE Świętokrzyskie”, który zakłada dofinansowanie w formie pożyczki, nawet do pełnej ceny instalacji. Minimalna kwota wynosi 10 tysięcy złotych z niskim oprocentowaniem stałym przez cały okres trwania pożyczki, który dobieramy według naszych możliwości od 3 do nawet 15 lat. Do tego istnieje możliwość kwalifikowanego umorzenia 25% pożyczki.

Z programu mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne, ale także przedsiębiorcy czy jednostki i wspólnoty mieszkaniowe. Inną opcją jest program pożyczkowy „Ochrona Atmosfery”z WFOŚiGW. Dofinansowanie zwrotne może być udzielone na okres do 15 lat z częściowym umorzeniem do 15% kwoty pożyczki.

Rolnicy po zakończeniu inwestycji w instalację fotowoltaiczną mogą liczyć na ulgę podatkową w wysokości 25% poniesionych kosztów zgodnie z Ustawą o podatku rolnym. Koszt jest rozliczany na podstawie faktur, a odliczeń można dokonywać maksymalnie przez 15 lat. Pozyskany prąd musi zasilać urządzenia wykorzystywane w rolnictwie oraz budynki gospodarcze. Właściciele domków jednorodzinnych z instalacją fotowoltaiczną mogą za to skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Dofinansowanie na fotowoltaikę – Kielce

W tym roku rusza kolejny program dotacji na instalację OZE „Mój Prąd” 3.0. Dofinansowanie dotyczy montażu paneli fotowoltaicznych o mocy od 2 kW do 10 kW. Z dotacji będą mogły skorzystać osoby z już zrealizowanymi instalacjami, czyli takimi, które były podłączone do sieci dystrybucyjnej po 31 stycznia 2021 roku. Tegoroczna edycja dofinansowania ma zostać rozszerzona o inne ekologiczne rozwiązania, które często towarzyszą fotowoltaice, takie jak: systemy optymalizujące konsumpcję energii, magazyny energii czy przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych. Warto pamiętać, że dofinansowanie „Mój Prąd” można łączyć z ulgą termomodernizacyjną. Daje to możliwość odliczenia nawet do 53 000 złotych.

Stać Cię na fotowoltaikę

Możliwości sfinansowania inwestycji w instalację OZE jest mnóstwo, jednak jeśli potrzebujesz pomocy przy formalnościach EkoEnergia Polska nie tylko zapewni Ci fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej, ale także pomoże w uzyskaniu dotacji. Postaw na specjalistów, którzy dbają o każdy etap założenia fotowoltaiki!

Więcej informacji:

Program Pilotażowy “OZE Świętokrzyskie”