Masz instalację fotowoltaiczną? Zainwestuj w magazyn energii i oszczędzaj.

Rynek zielonej energii rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się również w kolejnych latach. Polacy chętnie inwestują m.in. w fotowoltaikę. To rozwiązanie umożliwia oszczędności, ale daje także możliwość zarabiania.

Przedstawiciele kieleckiej firmy EkoEnergia Polska przypominają, że żeby zarobić na wyprodukowanej energii warto zainwestować w jej magazyn.

Domowy magazyn energii o pojemności 2,4 kWh.

Powodów dla których warto kupić takie urządzenie jest kilka, ale najważniejszy to bezpieczeństwo i stabilność instalacji – podkreśla Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergia Polska.

Jak wiemy, właściwie dobrana instalacja fotowoltaiczna produkuje tyle energii, ile jest potrzebne do pokrycia całkowitego zapotrzebowania na prąd w gospodarstwie domowym.

Ale produkcja energii wygląda różnie w różnych miesiącach roku. To zależy m.in. od warunków pogodowych. Latem mogą wystąpić nadwyżki, które są oddawane do sieci. Odzyskujemy je, ale niestety nie w całości. Dla instalacji o mocy do 10 kW odbierane jest 80 procent, natomiast dla mocy 10-50 kW – 70 proc. Jeśli mamy własny magazyn, cała energia zostaje w gospodarstwie domowym. Z wyprodukowanej i zgromadzonej możemy skorzystać w dowolnym momencie. Bez ponoszenia żadnych kosztów – mówi Łukasz Dziedzic.

Dodaje, że bardzo ważne jest, żeby instalacja fotowoltaiczna była stabilna i bezpieczna, a prąd właściwie wykorzystywany. Magazyny energii dają taką gwarancję.

– Dzięki magazynowi, wykorzystywanie prądu dostosowane jest do potrzeb gospodarstwa, a są przecież one różne nie tylko w określonych porach roku, ale także porach dnia. W dużym skrócie magazyn równa się bezpieczeństwo i poczucie spokoju – mówi Łukasz Dziedzic.

Magazyny energii są zabezpieczeniem przed przerwami w dostawie energii. Zaletą jest także możliwość współpracy z agregatami prądotwórczymi.

Ważne jest także, że w przypadku powiększenia instalacji, możemy dokupić kolejny magazyn. Dla wielu osób ważny jest też aspekt praktyczny, te urządzenia nie zajmują wiele miejsca i są estetyczne – mówi Bartosz Firmanty, dyrektor ds. innowacji.

Magazyn energii dobierany jest do każdej instalacji fotowoltaicznej indywidualnie. Kiedy decydujemy się na inwestycje w instalację, przedstawiciele naszej firmy dopasowują ją do wskazanego gospodarstwa, firmy, czy instytucji. Pod uwagę bierzemy wiele parametrów. Podobnie jest w przypadku magazynów energii, są różne, dostosowane do mocy instalacji – mówi dyrektor.

Obsługa magazynu jest bardzo prosta, wystarczy wciśnięcie jednego guzika. Właściciel ma też możliwość sterowania urządzeniem zdalnie.

Przemysłowe magazyny energii są kupowane także przez właścicieli farm fotowoltaicznych, którzy chcą mieć kompletną kontrolę nad prądem, który jest wytwarzany.

Farmy fotowoltaiczne, to coraz chętniej wybierany pomysł na inwestycje. Szczególnie w czasie pandemii. W naszej ofercie mamy: gotowe farmy, instalacje w trakcie budowy, ale możemy je także wybudować od podstaw. Polecamy od razu zainwestowanie w magazyn energii. To kompletna inwestycja z gwarancją zysku. Dlaczego? Bo zapotrzebowanie na prąd stale rośnie i wyprodukowaną energię zawsze możemy sprzedać, jeśli sami jej nie wykorzystamy. Farmy kupują nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy – mówi Łukasz Dziedzic.

Do wielu zielonych inwestycji można uzyskać rządowe i samorządowe dopłaty, choćby z programu „Czyste powietrze”. Niewykluczone, że niebawem pojawią się także dopłaty do zakupu magazynów energii w programie „Mój prąd 3.0”. Według portalu Money.pl, 1 lipca rozpocznie się kolejny nabór do tego programu. Tym razem będzie on nastawiony nie tylko na produkcję energii, ale i jej wykorzystanie. Większą dotację będzie można otrzymać wnioskując o dopłatę do instalacji z magazynem, czy stacji ładowania aut.

Jak informuje portal rynekelektryczny.pl, na koniec lutego tego roku, moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wyniosła 4 242,7 MW. Oznacza to wzrost o prawie 140 proc. w stosunku do lutego 2020 r. Natomiast przez cały luty 2021 r., moc instalacji fotowoltaicznych zwiększyła się o 127,6 MW. Powstało 14 tys. 643 nowych instalacji PV. Przeciętna wielkość instalacji PV to 8,94 kW.

EkoEnergia Polska oferuje możliwości oszczędzania Klientom w całym kraju, m.in. dzięki montowaniu wysokiej jakości instalacji fotowoltaicznych, a także zarabiania, np. dzięki budowie farm oraz magazynów energii.

Nasi pracownicy pomagają także w zdobyciu dofinansowania do prowadzonych inwestycji. Realizujemy zamówienia dla klientów indywidualnych, wielu instytucji i samorządów z całego kraju.

Oferujemy także możliwość zakupu i instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych. Odpowiadamy za budowę największej farmy fotowoltaicznej w regionie. Inwestycja realizowana jest w Bogucicach Drugich w gminie Pińczów.

Osoby zainteresowane inwestycją w zieloną energię zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 500 010 119 lub mailowego: biuro@ekoenergiapolska.pl