Zobacz promocje Szybka oferta Porozmawiajmy

Dotacja i dofinansowania na pompę ciepła – woj. świętokrzyskie – Kielce

Ekologiczny sposób ogrzewania domu jest ważny nie tylko ze względu na prawo unijne, ale także jest odpowiedzialnym wyjściem w dobie zmian klimatycznych i społecznej odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. Zadbaj o planetę, ogrzewając swój dom pompą ciepła. Coraz więcej osób łączy je z instalacją fotowoltaiczną, aby zamknąć cały obieg w oparciu o odnawialne źródła energii. Jeśli jednak koszty powstrzymują Cię przed podłączeniem pompy ciepła poczytaj jakie mamy dla Ciebie rozwiązania w EkoEnergia Polska.

Dotacje i dofinansowania na pompę ciepła – woj świętokrzyskie – Kielce

Dla szukających formy finansowania zwrotnego polecamy Program „OZE Świętokrzyskie”. Pożyczka dotyczy zakupu i montażu pomp ciepła o łącznej mocy nieprzekraczającej 30 kW. Nabór rozpoczął się 17.05.2021 roku i trwa do wyczerpania środków, maksymalnie do 31.10.2021 roku. Założeniem programu jest promocja odnawialnych źródeł energii i ograniczenie emisji zanieczyszczeń, które trafiają do powietrza. Z pożyczki mogą skorzystać osoby lub podmioty posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, między innymi: osoby fizyczne, przedsiębiorcy, spółdzielnie czy samorządy. Program dotyczy inwestycji na terenie całego Województwa Świętokrzyskiego.

Pożyczka cechuje się atrakcyjnym, stałym oprocentowaniem 2,5% w skali roku, możliwy okres finansowania to od 3 do 15 lat. Największą zaletą programu jest możliwość uzyskania kwalifikowanego umorzenia nawet w wysokości 25% pożyczonej kwoty. Przy podłączeniu pompy ciepła przysługuje także ulga termomodernizacyjna. Możesz z niej skorzystać maksymalnie przez 6 lat, co daje możliwość odliczenia kwoty aż do 53 000 zł.

pompy ciepła kielce

Dotacja – Czyste Powietrze – woj. świętokrzyskie

Jeśli Twój roczny dochód nie wynosi więcej niż 100 000 złotych, to możesz ubiegać o podstawowy poziom dofinansowania w programie „Czyste Powietrze” w kwocie 30 000 złotych. Na podwyższony poziom mogą liczyć osoby, które nie przekraczają dochodu na jednego członka rodziny w wysokości 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym – oznacza to 37 000 zł dofinansowania. Program jest dedykowany właścicielom i współwłaścicielom jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Celem inicjatywy jest walka ze smogiem.

Dotację możesz przeznaczyć na demontaż dotychczasowego ogrzewania w postaci na przykład kotła na paliwo stałe i zakup oraz montaż pompy ciepła w EkoEnergia Polska. Co więcej, inwestycję można łączyć z innymi ekologicznymi rozwiązaniami, jak mikroinstalacja fotowoltaiczna. Jednak to nie koniec korzyści programu „Czyste Powietrze”, gdyż udział w nim nie koliduje z korzystaniem z ulgi termomodernizacyjnej. Nigdy wcześniej metody ogrzewania pozyskiwanego z odnawialnych źródeł nie były tak łatwe do uzyskania.

Pompa Ciepła w Twoim domu

Choć kilkanaście lat temu montaż pompy ciepła kojarzył się z trudną do przeprowadzenia ze względu na koszty inwestycją, dzisiaj możliwość uzyskania nisko oprocentowanej pożyczki, ulgi termomodernizacyjnej w kwocie nawet do 53 tysięcy złotych oraz dotacji z programu „Czyste Powietrze” pozwala na podłączenie pompy ciepła w każdym domu. Specjaliści z EkoEnergia Polska pomogą Ci nie tylko w instalacji urządzenia, ale także w formalnościach dotyczących finansowania inwestycji.